Biblioteka wiedzy

E-education Partners

Siła woli

Zarządzanie czasem
Efektywność osobista

W streszczeniu dowiemy się jakie wnioski na temat siły woli przyniosły badania nad ludzkim zachowaniem, jakie działania wyczerpują, a jakie wzmagają siłę woli oraz jak rozwinąć swoją samokontrolę.

Plik

Siła woli_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Samolubni, wystraszeni i głupi

Zarządzanie czasem
Efektywność osobista

Dzięki temu opracowaniu można się dowiedzieć dlaczego najlepszym możliwym planem działania jest bycie “samolubnym, wystraszonym i głupim”, dlaczego ta teza była prawdziwa już od najdawniejszych dziejów ludzkości, dlaczego społeczeństwo każe ci myśleć inaczej oraz jak przesadny pozytywizm może prowadzić do negatywnych skutków?

Plik

Samolubni, wystraszeni i głupi_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Jak nieustannie stawiać i realizować swoje cele

Zarządzanie czasem
Efektywność osobista

Nasze życie, szczególnie zawodowe to seria stawianych sobie celów oraz procesu ich realizacji. Niekiedy czynimy to niezwykle metodycznie, innym razem cel rodzi się gdzieś w naszej podświadomości, a czasem wręcz sterują nami cele innych ludzi. Choć nie zawsze możemy mieć pełną kontrolę nad biegiem naszego życia, zadziwiająco duża część zdarzeń zdeterminowana jest tym, na ile potrafimy odpowiednio podchodzić do realizacji założonych celów.

Plik

Jak nieustannie stawiać i realizować swoje cele_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Szybkość Zaufania

Umiejętności interpersonalne

W streszczeniu dowiemy się o ekonomii zaufania i jej wpływu na szybkość i koszty w relacjach i organizacjach, jak można ocenić swoją wiarygodność na podstawie charakteru i kompetencji, jakie koszty i korzyści płyną z zaufania organizacyjnego, jak kwestie mikro zaufania do siebie i w relacjach wpływają na otoczenie, budując reputację i wpływy społeczne, jak być efektywnym liderem dzięki wzbudzaniu i roztaczaniu zaufania oraz jak odzyskać utracone zaufanie. 


Plik

Szybkość zaufania_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Zaangażowanie pracowników

Umiejętność pracy w zespole

Specjalista do spraw zaangażowania pracowników Emma Bridger nie zwraca większej uwagi na coroczne ankiety pracownicze, zamiast tego radzi tworzenie map zaangażowania. Tłumaczy, dlaczego pracownicy zaangażowani są szczęśliwsi, lepiej wykonują swoje obowiązki i spędzają mniej czasu na zwolnieniach chorobowych – i ma konkretne dowody na to, dlaczego każdy pracodawca powinien uwzględnić „pierwiastek szczęścia” wynikający z zaangażowania.

Plik

Zaangażowanie pracowników_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Jak szybko podnieść efektywność pracowników?

Umiejętność pracy w zespole

Podwyższanie efektywności w pracy jest tematem powracającym jak bumerang. Mimo opublikowanych setek poradników i narzędzi zwiększających efektywność, pracownicy często mają problem z tym, aby samodzielnie się zmotywować i zmniejszyć ilość marnowanego czasu. Dlatego potrzebna jest im pomoc odpowiedniego lidera. To w dużej mierze od ciebie zależy, w jakim stopniu podwładni będą wykorzystywać dzień.

Plik

Jak szybko podnieść efektywność pracowników_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Monotasking i Multitasking

Zarządzanie czasem
Efektywność osobista

Słowo „multitasking” zostało stworzone na potrzeby informatyczne i początkowo dotyczyło komputerów, w szczególności ich zadziwiającej mocy dokonywania szybkich obliczeń w jednym czasie. Duża liczba zadań do wykonania przytłacza. A duża liczba zadań do zrealizowania w jednym czasie wpływa deprymująco i zniechęcająco. Multitasking może wydawać się jedynym rozwiązaniem w przypadku kilku jednocześnie prowadzonych projektów, w rezultacie jednak uniemożliwia skupienie się na jakimkolwiek zadaniu.

Plik

Monotasking i multitasking_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Ekstrawertyk kontra introwertyk w miejscu pracy

Komunikacja

Jako doświadczony menedżer wykorzystujesz wiele narzędzi ułatwiających komunikację w zarządzanym przez ciebie zespole. Czasem jednak nie wszystko układa się tak, jakbyś tego sobie życzył... determinują to przede wszystkim członkowie waszej grupy – łącznie z tobą. Każdy z was ma inną osobowość, a to właśnie całokształt cech osobowościowych wpływa na to, w jaki sposób komunikujecie się między sobą.

Plik

Ekstrawertyk kontra introwertyk w miejscu pracy_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Podejmowanie decyzji

Zarządzanie czasem
Efektywność osobista

Podejmowanie decyzji należy do kluczowych umiejętności życiowych i zawodowych. Nikogo nie trzeba jednak przekonywać, że jest to umiejętność obarczona wysiłkiem i ryzykiem, dlatego istnieje pokusa nieangażowania się, zrzucania odpowiedzialności na innych i biernego poddawania się sekwencji zdarzeń. Ponadto decyzja nie zmieniona w działanie pozostaje jedynie dobrą intencją. Co więc należy zrobić, aby uniknąć paraliżu decyzyjnego i zwiększyć szanse na powodzenie podjętych przedsięwzięć?

Plik

Podejmowanie decyzji_PL.pdf

Pobierz

E-education Partners

Czarny łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń.

Zarządzanie czasem
Efektywność osobista

Streszczenie książki Nassim Nicholas Taleb "Czarny łabędź". Tytułowe "Czarne Łabędzie" to wysoce nieprawdopodobne i brzemienne w skutki wydarzenia, które łatwo wyjaśnić - jednak tylko post factum.

Plik

Czarny łabędź_PL.pdf

Pobierz

  • Poprzedni
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • z33
  • Dalej